|


Поиск по сайту

Силовий кабель


 Силовий кабель - це кабель, що використовується для передачі електроенергії, трифазного струму від трансформаторних підстанцій до комунальних і транспортних об'єктів, до промислових підприємств і інших об'єктів. Застосовується в сухих і вологих приміщеннях в кабельних каналах під штукатуркою або поверх неї, в землі, шахтах.

Конструкція


 Сучасні силові кабелі, в залежності від умов використання, мають широке різноманіття типів, розмірів і використовуваних матеріалів. 

силовой кабель


Кожен силовий кабель складається з трьох обов'язкових елементів:
 -  струмопровідна жила,
 -  ізоляці
ї  струмопровідої жили,
 -  оболонки.

 Крім цього силовий кабель може складатися з:
 -  екрана,
 -  поясно
ї  ізоляції,
 -  подушки під бронею,
 -  броні.

 В даний час в якості матеріалу струмопровідних жил використовують алюміній і мідь.

 За типом ізоляції силовий кабель розділяється на види - просочена паперова ізоляція, полімерна ізоляція, зшитий поліетилен. Силовий кабель з ізоляцією пвх-пластикатом застосовується в електричних мережах напругою від 1 до 750 кВ частотою 50 Гц. 

 Найсучасніший на даний момент це кабель з ізоляцією з зшитого поліетилену. Даний кабель використовується як при низьких, так і при високих напругах, він витримує високу температуру і має високу міцність. Навіть при перевантаженні мережі силовий кабель з ізоляцією з зшитого поліетилену допомагає уникнути виникнення короткого замикання. Такий кабель значно легше в порівнянні з іншими кабелями, що робить роботу з ним зручною та швидкою. Він експлуатується при температурах від -50 до +50 за Цельсієм. Температура тривало допустимо
ї  для нагріву жил становить +90 градусів Цельсія. Максимально допустима температура при короткому замиканні становить від +250 градусів. Термін служби кабелю не менше 30 років.